Xəbər Lenti

İnfoqrafika

Arxiv

Yazar

09 Avqust

2016
16:53
Təhsil naziri Mikayıl Cabbarov əmr imzalayıb

FaktXeber.com-un məlumatına görə, təhsil naziri Mikayıl Cabbarov ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl və gümüş medalla təltifi haqqında əmr imzalayıb.

Təhsil Nazirliyindən verilən məlumata görə, əmrə əsasən qızıl və gümüş medala layiq görülmüş təhsil alanların adları oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na yazılacaq.

Əmrdə qeyd olunur:

Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 14 yanvar 2010-cu il tarixli 8 nömrəli qərarı ilə təsdiq olunmuş “Ümumi təhsili xüsusi nailiyyətlərlə başa vuran məzunların qızıl və ya gümüş medalla təltif olunma Qaydası”nı, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 2015-2016-cı dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələrini nəzərə alaraq və “Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq

ƏMR EDİRƏM:

1. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunsunlar:

Əliyev Toğrul Mahmud oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb

Zeynalova Qəndab Mikayıl qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb

Ağayeva Nərmin Raiq qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

Qurbanova Səma Yusif qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Oğlanqala kənd tam orta məktəbi

Bədəlov İsa İlham oğlu – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Kosacan kənd tam orta məktəbi

Qurbanova Nurşən Etibar qızı – Naxçıvan MR, Babək rayonu Güznüt kənd tam orta məktəbi

Qulubəyli Əmrah Pərviz oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Üstüpü kənd tam orta məktəbi

Hüseynquliyev Əli Məhəmmədəli oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Yaycı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

Kazımov Hüseyn Azər oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Saltaq kənd tam orta məktəbi

Rzayeva Səfa Vüsal qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Kükü kənd tam orta məktəbi

Quliyev Sadiq Elnur oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi

Məmmədli Ramiz Mübariz oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb

Əliyeva Tünzalə Səfər qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi

İsmayılzadə Məhəmməd Nəsimi oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey

Ağayev Aslan Fəxri oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Əsədova Nigar Araz qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Əliyeva Nərmin Xanlar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Hüseynov Ceyhun Tofiq oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Hüseynova Nigar Azər qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Hüseynova Ləman Niyazi qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

İsmayılzadə Nilufər Namiq qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Jeleznyak Anna Aleksandrovna – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Qurbanlı Həcər Hatəm qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Səlimov Heydər Seymur oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Tağıyev Tuncay Aqil oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Muradov Nicat Ədalət oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Şirinov Məhəmməd Mehman oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Qələndərova Aysunə Vaqif qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Naibov Vasif Əmiraslan oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyi

Məmmədli Fərəh Şahmurad qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyi

Məmmədova Arzu Eldar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Hacıbəyli Ayan Siyavuş qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Kərimova Nigar Kərim qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Tağıyeva Tahirə Samir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Bayramov Rüfət Rahib oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Musayeva Nəzrin Yaşar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Axundova Bilqeyis Zaur qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyi

Qurbanova Aytac Cəlal qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyi

Məmmədli Nilufər İsmət qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi

Cəbiyeva Nərgiz Arzuman qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey

Abdullayeva Töhfə Etibar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki S.Bəhlulzadə adına Xarici dillər təmayüllü gimnaziya

Qədimalıyeva Həbibə Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey

Xankişiyeva Lətafət Kamran qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey

Qədirova Səbinə Cavanşir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil komplek­si

Aslanlı Ülvi Babək oğlu – Bakı şəhəri 64 nömrəli tam orta məktəb

Abbaszadə Gülnar Yusif qızı – Bakı şəhəri 70 nömrəli məktəb-lisey

Allahverənov Rəşid Samir oğlu – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb

Qaralova Nərgiz Bəhrəm qızı – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb

Şükürlü Ləman Hidayət qızı – Bakı şəhəri 149 nömrəli tam orta məktəb

İsayeva Səbinə Samit qızı – Bakı şəhəri 182 nömrəli tam orta məktəb

Quluzadə Yusifmilad Safa oğlu – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya

Məmmədov Ruslan Xanlaroviç – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya

Məlikova Həcərxanım Muxtar qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya

Mehdiyeva Məryam Mehti qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya

İsmayılova Aygül Elşən qızı – Bakı şəhəri 204 nömrəli tam orta məktəb

Ağayeva Leyla Namiq qızı – Bakı şəhəri 257 nömrəli tam orta məktəb

Əlizadə İbrahim Orucəli oğlu – Bakı şəhəri 267 nömrəli məktəb-lisey

Hacıyeva Aytən Rafiq qızı – Sumqa­yıt şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

Süleymanlı Elfan Sərviz oğlu – Sumqa­yıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya

Ələkbərli Nərmin Nəsib qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi

Səfərli Ləman Tahir qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi

Hüseynli Ayşən Babək qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi

Cəlilova Nəzrin Zaur qızı – Şirvan şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb

İrzayev Hüseyn Valeh oğlu – Gəncə şəhəri 5 nömrəl tam orta məktəb

İbrahimov Rafiq Həmzə oğlu – Gəncə şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb

Əliyev Məmməd Məhəmməd oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Sadıqov Rəhim Rauf oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Rəhimli Nicat Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Əlirzayev İlqar Ceyhun oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Cəbrayılova Aytac Arif qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey

Həsənova Xavər İlqar qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey

Süleymanlı Samir Azər oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey

Məmmədov Abdulrəbbin Hüseyn oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey

Mürsəlov Elcan Rizvan oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey

Sadıqov Elşən Avtandil oğlu – Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb

Hüseynova Sevinc Şükran qızı – Ağdam rayonu Alıbəyli kənd tam orta məktəbi

Nuriyev Vaqif Hacı oğlu – Ağdam rayonu I Yüzbaşılı kənd tam orta məktəbi

Əmirli Fazil Abbas oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

Səfərli Məhəmməd Elburus oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

Məmmədova Fidan Rövşən qızı – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

Əşrəfli Gültac Nəsimi qızı – Ağdaş rayonu Kotavan kənd tam orta məktəbi

Məmmədov İmran İlham oğlu – Ağstafa rayonu Dağkəsəmən kənd 1 nömrəli tam orta məktəb

Nəbiyev Rəsul Heybullah oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey

Hüseynov Pərvin Adil oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey

Əliyev Rəvan Əyyub oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey

Məmmədli İbrahim Tofiq oğlu – Beylə­qan şəhəri Təbiət və humanitar fənlər təmayülllü lisey

Əhədli Tərlan Natiq oğlu – Göygöl şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb

Bayramlı Aytac Əli qızı – Göygöl şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb

Dəmirli Şəhla Firudin qızı – İsmayıllı şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

Lətifov Ağalətif İsaq oğlu – İsmayıllı şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb

Ağayev Taleh Xatir oğlu – İsmayıllı rayonu Cülyan kənd tam orta məktəbi

Mehnətli Güntəkin Nizami qızı – Neftçala rayonu Həsənabad qəsəbə tam orta məktəbi

Cavadov Zəbulla Davud oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb

Əmrahov Elçin Allahverdi oğlu – Kəlbə­cər rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb

Məmmədzadə Mahir Azər oğlu – Oğuz rayonu Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbi

Hacızadə Ayşən Namiq qızı – Qax şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb

Məmmədova Leyla Şirzad qızı – Qazax şəhəri Humanitar və təbiət fənlər təmayüllü məktəb-lisey

Mirzəyev İlham Rövşən oğlu – Qazax şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

Səfərəliyeva Gültəkin Sadiq qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

Qurbanova Nigar Arif qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

Zəkəriyyəli Zəkəriyyə Pərviz oğlu – Qəbələ rayonu Zarağan kənd 1 nömrəli tam orta məktəb

Cəbrayılov Məhəmməd Tofiq oğlu – Quba rayonu I Nügədi kənd 1 nömrəli tam orta məktəb

Xəlilli Səmral Vasif oğlu – Sabir­abad şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb

Şabanzadə Elvin Nazim oğlu – Salyan şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb

Əlizadə Fuad İqbal oğlu – Şəmkir şəhəri M.Füzuli adına tam orta məktəb-lisey

Kazımova Bənövşə Mübariz qızı – Şəmkir şəhəri Ə.Cavad adına tam orta məktəb

Novruzzadə Gülcan Elnur qızı – Şəmkir rayonu Düyərli kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

Abdullayev Taleh Alim oğlu – Şəmkir rayonu Çaparlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

Əsgərli Fatimə Azər qızı – Tovuz rayonu Hacılar kənd tam orta məktəbi

Məmmədli İlhamə İlham qızı – Tovuz rayonu Aşağı Quşçu kənd tam orta məktəbi

İsmayılova Mənsurə Malik qızı – Xaçmaz rayonu Köhnə Xaçmaz kənd tam orta məktəbi

Əliyev Cavid Rəhim oğlu – Yevlax şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb

Cabbarov Firidun Gündüz oğlu – Yevlax rayonu Qaraoğlan kənd tam orta məktəbi

Həmidov Fərid Rahim oğlu – Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb

Əhmədova Qönçə Vidadi qızı – Şəki rayonu I Biləcik kənd tam orta məktəbi

Hüseyn Cavid Ceyhun oğlu – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası

Məmmədova Ayşən Kənan qızı – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası

Əhmədova Aişə Məmmədalı qızı – Zərdab rayonu Şıxbağı kənd tam orta məktəbi

Həsənzadə Rəna Yusif qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi

Namazov Fərhan Sübhan oğlu – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi

Abbasova Arzu Vəkil qızı – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

Çıraqzadə Selin Rufiz qızı – Baku Oksford Skul tam orta ümumtəhsil məktəbi

Əsgərova Lalə Elçin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

Rüstəmova Aysel Müslüm qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

Əsgərli Şəlalə Əzizağa qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

Məmmədova Arzu Şahin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

İsmayılov Mirxəzər Ağazər oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

İbrahimova Qumral Zəfər qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

Əlizadə Fatimə Fəzail qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunsunlar:

Məmmədli Təbriz Azad oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb

Süleymanov Nəriman Sameh oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb

Novruzlu Elnarə Şükür qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

Rüstəmova Şəhla Səyavuş qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi

Mustafayeva Səmra Yaşar qızı – Naxçıvan MR, Ordubad şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb

Həsənov Sunay Cəlal oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Dəstə kənd 1 nömrəli tam orta məktəb

İbrahimova Səkinə Səbuhi qızı – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Ərəzin kənd tam orta məktəbi

Şahgəldiyeva Dilarə Mehman qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

Adullayeva İnci İlqar qızı – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

Tağıyev Rəfael Əli oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 1 nömrəli tam orta məktəb

İbrahimbəyli Nərmin Güloğlan qızı – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb

Bayramova Yasəmən Həmzə qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi

Kərimli Mahir Nəcəf oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey

Qurbanova Aygül Vüqar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Məmmədli Heydər Bəxtiyar oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi

Xudiyeva Qıztamam Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi

Cəbrayılzadə Elgün Ayaz oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey

Babayev Hüseyn İlqar oğlu – Şirvan şəhəri 18 nömrəli təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey

Hüseynov Anar Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Mustafayeva Səbinə Nemət qızı – Mingə­çevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb

Çələbi Nəsib Zaur oğlu – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

Şirinov Rüzigar Asəf oğlu – İmişli rayonu Xubyarlı kənd tam orta məktəbi

Qədirli Əmrah Azər oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb

Sakifzadə Aqşin Natiq oğlu – Lənkə­ran şəhəri 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-lisey

Poladov David Adam oğlu – Zaqata­la şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

Süleymanlı Aysu Türkel qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi

Behbudov Rəşid Rəsuloviç – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi

Qurbanova Ləman Zaur qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi

Qarayev Aqşin Fəxri oğlu – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi

3. Qızıl və gümüş medala layiq görülmüş təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na yazılsın.

4. İnformasiya şöbəsi (E.Əliyev) bu əmrin «Azərbaycan müəllimi» qəzetində dərc olunmasını və Nazirliyin internet saytında yerləşdirilməsini təmin etsin.

Xəbərlərimizi Faktxeber.com-un facebook səhifəsində də izləyə bilərsiniz.
Mətndə səhv varsa, həmin səhvi seçib Ctrl + Enter düyməsini basaraq bizə göndərin

Azərbaycan neftinin qiyməti 75 dolları ötüb

22

İyun
11:59
İQTİSADİYYAT
120

Milli Məclisin iclası başlayıb

22

İyun
11:27
HÜQUQ,HADİSƏ
145

Reuters İranın neftindən yazdı

22

İyun
11:22
DÜNYA
135

Bu gün İmam Rzanın (ə) mövlud günüdür

22

İyun
10:32
MƏNƏVİYYAT
460

Azərbaycanda toylara icazə verildi

22

İyun
10:20
ÖLKƏ
818

Brent bahalaşıb

22

İyun
09:36
İQTİSADİYYAT
466

AMB-nin valyuta məzənnələri

22

İyun
09:12
İQTİSADİYYAT
420
Bölmənin digər xəbərləri


© 2009 FAKTXEBER.COM

Dərc olunan materialların mətninə görə, redaksiya heç bir məsuliyət daşımır.
Saytdakı materiallardan istifadə edərkən istinad zəruridir.


22-06-2021 14:47





  [email protected]

Valyuta.com

Рейтинг@Mail.ru