Xəbər Lenti

İnfoqrafika

Arxiv

Yazar

12 İyul

2013
09:28
Klublarımız mərhələ adladı
"Xəzər Lənkəran" Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsində İsrailin "Makkabi" (Hayfa) klubu ilə, "Qarabağ" - Polşanın "Pyast"ı ilə, "İnter" isə "Tromse" (Norveç) ilə üzləşəcək

FaktXəbər-in verdiyi məlumata görə, Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin cavab oyunlarına yekun vurulub. Təmsilçilərimiz “Xəzər Lənkəran”, “Qarabağ” və “İnter”in oyunu da daxil olmaqla, azarkeşlər 34 qarşılaşma izləyib.

Mərhələ keçən komandalar bunlardır: “Rudar” (Monteneqro), “Jeness” (Lüksemburq), “Differdanj” (Lüksemburq), “Linfild” (Şimali İrlandiya), “Xəzər Lənkəran” (AZƏRBAYCAN), "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN), "İnter" (AZƏRBAYCAN), "İrtış" (Qazaxıstan), “Ventspils” (Latviya), "Gefle" (İsveç), "Punik" (Ermənistan), “Breydablik” (İslandiya), “Jilina” (Slovakiya), "Aktobe" (Qazaxıstan), "Turnovo" (Makedoniya), "Mladost" (Monteneqro), “Prestatin” (Uels), "Skonto" (Latviya), "Dinamo" (Belarus), "Vikinqur" (Farer adaları), "Levadiya" (Estoniya), "Valletta" (Malta), "Milsami" (Moldova), "Zrinski" (Bosniya), "Rusenburq" (Norveç), "Tromse" (Norveç), "Malmö" (İsveç), “Çixura” (Gürcüstan), "Daçiya" (Moldova), "Botev" (Bolqarıstan), "Kukesi" (Albaniya), "Astra" (Rumıniya), “Vestmannaeyar” (İslandiya), "Honved" (Macarıstan), "Voyvodina" (Serbiya), "Reykyavik" (İslandiya), “Jalgiris” (Litva), “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina).

Qeyd edək ki, “Xəzər Lənkəran” Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsində İsrailin “Makkabi” (Hayfa) klubu ilə, “Qarabağ” -  Polşanın “Pyast”ı ilə,  “İnter” isə “Tromse” (Norveç) ilə üzləşəcək. II təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 18-də, cavab görüşləri isə bir həftədən sonra keçiriləcək.

Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi (cavab oyunları)
9 iyul
“Mika” (Ermənistan) - “Rudar” (Monteneqro) - 1:1
Qollar: Qazaryan, 45+1 - Stoyanoviç, 85
(İlk oyun - 0:1)

TPS (Finlandiya) - “Jeness” (Lüksemburq) - 2:1
Qollar: Vitali, 38-avtoqol, Riski, 88 - Vanq, 80
(İlk oyun - 0:2)

“Differdanj” (Lüksemburq) - “Laçi” (Albaniya) - 2:1
Qollar: Rafik, 55; 75 - Nimani, 38
(İlk oyun - 1:0)

10 iyul
“Linfild” (Şimali İrlandiya) - “Fulafyordur” (Farer adaları) - 3:0
Qollar: Qault, 40, Mulqru, 55, Lovri, 60
(İlk oyun - 2:0)

11 iyul
“Xəzər Lənkəran” (AZƏRBAYCAN) - “Slima” (Malta) - 1:0
Qol: Əmirquliyev, 29

"Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) - "Metalurq" (Makedoniya) - 1:0
Qol: Corc, 84

"Mariehamn" (Finlandiya) - "İnter" (AZƏRBAYCAN) - 0:2
Qollar: Sxadadze, 21-pen, Cavadov, 86

"İrtış" (Qazaxıstan) - "Levski" (Bolqarıstan) - 2:0
Qollar: Mirzaev, 6, Bakayev, 13-pen
(İlk oyun - 0:0)

“Ventspils” (Latviya) - “Brayton” (Uels) - 0:0
(İlk oyun - 1:1)

"Gefle" (İsveç) - "Trans" (Estoniya) - 5:1
Qollar: Hansson, 17, Oremo, 47; 90+2, Dahlberq, 50, Törnros, 71 - Lvov , 82
(İlk oyun - 3:0)

"Punik" (Ermənistan) - "Teteks" (Makedoniya) - 1:0
Qol: Ayvazyan, 90+3
(İlk oyun - 1:1)

“Santa Koloma” (Andorra) - “Breydablik” (İslandiya) - 0:0
(İlk oyun - 0:4)

“Jilina” (Slovakiya) - "Torpedo" (Gürcüstan) - 3:3
Qollar: Maytan, 17, Pik, 23; 62 - Kapanadze, 29; 61, Mzevaşvili, 79
(İlk oyun - 3:0)

"Aktobe" (Qazaxıstan) - "Qandzasar" (Ermənistan) - 2:1
Qollar: Kapadze, 2; 54 - Beqlaryan, 35
(İlk oyun - 2:1)

"Turnovo" (Makedoniya) - "Suduva" (Litva) - 2:2 (penaltilər seriyası 5:4)
Qollar: Mitrov, 47, Blazevski, 90+7 - Valskis, 43, Radzineviçius, 52
(İlk oyun - 2:2)

"Mladost" (Monteneqro) - "Videoton" (Macarıstan) - 1:0
Qol: Knezeviç, 90+2-pen
(İlk oyun - 1:2)

"Metallurq" (Latviya) - “Prestatin” (Uels) - 1:2 (penaltilər seriyası 3:4)
Qollar: Afanasyevs, 17 - Stephens, 77, Qibson, 90
(İlk oyun - 2:1)

"Skonto" (Latviya) - "Tiraspol" (Moldova) - 0:1 (penaltilər seriyası 4:2)
Qol: Zarişnyuk, 80
(İlk oyun - 1:0)

"Dinamo" (Belarus) - "Kruoya" (Litva) - 5:0
Qollar: Bıkov, 5, Alonso, 15, Siçev, 16; 17, Kvaşçinskiy, 71
(İlk oyun - 3:0)

"İnter" (Finlandiya) - "Vikinqur" (Farer adaları) - 0:1
Qol: Jakobsen, 78-pen
(İlk oyun - 1:1)

"Levadiya" (Estoniya) - "Bala Taun" (Uels) - 3:1
Qollar: Hunt, 6; 21; 50 - Cones, 89
(İlk oyun - 0:1)

"Valletta" (Malta) - “Fiorita” (San-Marino) - 1:0
Qol: Zammit, 90-pen
(İlk oyun - 3:0)

“Düdelanj” (Lüksemburq) - "Milsami" (Moldova) - 0:0
(İlk oyun - 0:1)

"Zrinski" (Bosniya) - “UE Santa Koloma” (Andorra) - 1:0
Qol: Duriç, 76
(İlk oyun - 3:1)

“Selye” (Sloveniya) - "Tromse" (Norveç) - 0:2
Qollar: Forsberq, 43, Kroon, 90+4
(İlk oyun - 2:1)

"Rusenburq" (Norveç) - “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - 7:2
Qollar: Hoiland, 15, Çibuike, 35; 51, Mikkelsen, 60, Sorlot, 72, Svensson, 90 – Leeman, 49, Ouens, 68
(İlk oyun - 2:1)

"Malmö" (İsveç) - “Droeda” (İrlandiya) - 2:0
Qollar: Forsberq, 45, Kroon, 90+4
(İlk oyun - 0:0)

“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Çixura” (Gürcüstan) - 1:1
Qollar: Sutter, 29 – Jiqhauri, 2
(İlk oyun - 0:0)

"Daçiya" (Moldova) - "Teuta" (Albaniya) - 2:0
Qollar: Stoleru, 20, Pavlov, 75
(İlk oyun - 1:3)

"Botev" (Bolqarıstan) - "Astana" (Qazaxıstan) - 5:0
Qollar: Oqnyanov, 54, Vander, 56-pen, Qrnçarov, 71, Nedelev, 75
(İlk oyun - 1:0)

"Kukesi" (Albaniya) - "Flora" (Estoniya) - 0:0
(İlk oyun - 1:1)

"Astra" (Rumıniya) - “Domjale” (Slovakiya) - 2:0
Qollar: Vidmar, 50-avtoqol, Bukari, 62
(İlk oyun - 1:0)

"Torşavn" (Farer adaları) - “Vestmannaeyar” (İslandiya) - 0:1
Qol: Berqsson, 90-pen
(İlk oyun - 1:1)

"Honved" (Macarıstan) - "Çelik" (Monteneqro) - 9:0
Qollar: Holender, 14, Diabi, 23, Diarra, 36, Delseq, 49-pen, Testardi, 66-pen; 75; 88, Alcibiade, 67, Kozma, 81
(İlk oyun - 4:1)

"Voyvodina" (Serbiya) - “Hibernians” (Malta) - 3:2
Qollar: Alivodiç, 40, Skuletiç, 62; 67 – Obiefule, 42, Failla, 47-pen
(İlk oyun - 4:1)

"Qlentoran" (Şimali İrlandiya) - "Reykyavik" (İslandiya) - 0:3
Qollar: Martin, 24, Saevarsson, 65; 90+2
(İlk oyun - 0:0)

"Sent Patriks" (İrlandiya) - “Jalgiris” (Litva) - 0:2
Qollar: Brennan, 85 - Kuklys, 45+2, Bilinski, 52
(İlk oyun - 2:2)

“Libertad” (San-Marino) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - 1:2
Qollar: Morelli, 28 – Haurdiç, 2, Todoroviç, 45+1
(İlk oyun - 0:1)

Xəbərlərimizi Faktxeber.com-un facebook səhifəsində də izləyə bilərsiniz.
Mətndə səhv varsa, həmin səhvi seçib Ctrl + Enter düyməsini basaraq bizə göndərin

Müəllimlərin işə qəbulunda yenilik - VİDEO

21

Yanvar
18:05
ELM / TƏHSİL
2225

Məktəblərdə qış tətilinin vaxtı açıqlanıb

21

Yanvar
17:43
ELM / TƏHSİL
2137

Kriminal avtoritet “Osman Gəncinski” saxlanılıb

21

Yanvar
17:30
HÜQUQ,HADİSƏ
341

Ramiz Zeynalov Vilayət Eyvazova hesabat verdi

21

Yanvar
16:15
HÜQUQ,HADİSƏ
332

Şagirdlərin yerdəyişməsi dayandırlır

21

Yanvar
15:10
ELM / TƏHSİL
2648

Sumqayıtda cibgirlər saxlanılıb

21

Yanvar
15:02
HÜQUQ,HADİSƏ
284

Tağı Əhmədov bəzi deputatları tənqid edib

21

Yanvar
14:45
SİYASƏT
1836
Bölmənin digər xəbərləri


© 2009 FAKTXEBER.COM

Dərc olunan materialların mətninə görə, redaksiya heç bir məsuliyət daşımır.
Saytdakı materiallardan istifadə edərkən istinad zəruridir.


22-01-2020 07:36



  (+994 55) 786-96-84

  [email protected]

Valyuta.com

Рейтинг@Mail.ru