Xəbər Lenti

İnfoqrafika

Arxiv

Yazar

12 İyul

2013
09:28
1176
Klublarımız mərhələ adladı
"Xəzər Lənkəran" Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsində İsrailin "Makkabi" (Hayfa) klubu ilə, "Qarabağ" - Polşanın "Pyast"ı ilə, "İnter" isə "Tromse" (Norveç) ilə üzləşəcək

FaktXəbər-in verdiyi məlumata görə, Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin cavab oyunlarına yekun vurulub. Təmsilçilərimiz “Xəzər Lənkəran”, “Qarabağ” və “İnter”in oyunu da daxil olmaqla, azarkeşlər 34 qarşılaşma izləyib.

Mərhələ keçən komandalar bunlardır: “Rudar” (Monteneqro), “Jeness” (Lüksemburq), “Differdanj” (Lüksemburq), “Linfild” (Şimali İrlandiya), “Xəzər Lənkəran” (AZƏRBAYCAN), "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN), "İnter" (AZƏRBAYCAN), "İrtış" (Qazaxıstan), “Ventspils” (Latviya), "Gefle" (İsveç), "Punik" (Ermənistan), “Breydablik” (İslandiya), “Jilina” (Slovakiya), "Aktobe" (Qazaxıstan), "Turnovo" (Makedoniya), "Mladost" (Monteneqro), “Prestatin” (Uels), "Skonto" (Latviya), "Dinamo" (Belarus), "Vikinqur" (Farer adaları), "Levadiya" (Estoniya), "Valletta" (Malta), "Milsami" (Moldova), "Zrinski" (Bosniya), "Rusenburq" (Norveç), "Tromse" (Norveç), "Malmö" (İsveç), “Çixura” (Gürcüstan), "Daçiya" (Moldova), "Botev" (Bolqarıstan), "Kukesi" (Albaniya), "Astra" (Rumıniya), “Vestmannaeyar” (İslandiya), "Honved" (Macarıstan), "Voyvodina" (Serbiya), "Reykyavik" (İslandiya), “Jalgiris” (Litva), “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina).

Qeyd edək ki, “Xəzər Lənkəran” Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsində İsrailin “Makkabi” (Hayfa) klubu ilə, “Qarabağ” -  Polşanın “Pyast”ı ilə,  “İnter” isə “Tromse” (Norveç) ilə üzləşəcək. II təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 18-də, cavab görüşləri isə bir həftədən sonra keçiriləcək.

Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi (cavab oyunları)
9 iyul
“Mika” (Ermənistan) - “Rudar” (Monteneqro) - 1:1
Qollar: Qazaryan, 45+1 - Stoyanoviç, 85
(İlk oyun - 0:1)

TPS (Finlandiya) - “Jeness” (Lüksemburq) - 2:1
Qollar: Vitali, 38-avtoqol, Riski, 88 - Vanq, 80
(İlk oyun - 0:2)

“Differdanj” (Lüksemburq) - “Laçi” (Albaniya) - 2:1
Qollar: Rafik, 55; 75 - Nimani, 38
(İlk oyun - 1:0)

10 iyul
“Linfild” (Şimali İrlandiya) - “Fulafyordur” (Farer adaları) - 3:0
Qollar: Qault, 40, Mulqru, 55, Lovri, 60
(İlk oyun - 2:0)

11 iyul
“Xəzər Lənkəran” (AZƏRBAYCAN) - “Slima” (Malta) - 1:0
Qol: Əmirquliyev, 29

"Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) - "Metalurq" (Makedoniya) - 1:0
Qol: Corc, 84

"Mariehamn" (Finlandiya) - "İnter" (AZƏRBAYCAN) - 0:2
Qollar: Sxadadze, 21-pen, Cavadov, 86

"İrtış" (Qazaxıstan) - "Levski" (Bolqarıstan) - 2:0
Qollar: Mirzaev, 6, Bakayev, 13-pen
(İlk oyun - 0:0)

“Ventspils” (Latviya) - “Brayton” (Uels) - 0:0
(İlk oyun - 1:1)

"Gefle" (İsveç) - "Trans" (Estoniya) - 5:1
Qollar: Hansson, 17, Oremo, 47; 90+2, Dahlberq, 50, Törnros, 71 - Lvov , 82
(İlk oyun - 3:0)

"Punik" (Ermənistan) - "Teteks" (Makedoniya) - 1:0
Qol: Ayvazyan, 90+3
(İlk oyun - 1:1)

“Santa Koloma” (Andorra) - “Breydablik” (İslandiya) - 0:0
(İlk oyun - 0:4)

“Jilina” (Slovakiya) - "Torpedo" (Gürcüstan) - 3:3
Qollar: Maytan, 17, Pik, 23; 62 - Kapanadze, 29; 61, Mzevaşvili, 79
(İlk oyun - 3:0)

"Aktobe" (Qazaxıstan) - "Qandzasar" (Ermənistan) - 2:1
Qollar: Kapadze, 2; 54 - Beqlaryan, 35
(İlk oyun - 2:1)

"Turnovo" (Makedoniya) - "Suduva" (Litva) - 2:2 (penaltilər seriyası 5:4)
Qollar: Mitrov, 47, Blazevski, 90+7 - Valskis, 43, Radzineviçius, 52
(İlk oyun - 2:2)

"Mladost" (Monteneqro) - "Videoton" (Macarıstan) - 1:0
Qol: Knezeviç, 90+2-pen
(İlk oyun - 1:2)

"Metallurq" (Latviya) - “Prestatin” (Uels) - 1:2 (penaltilər seriyası 3:4)
Qollar: Afanasyevs, 17 - Stephens, 77, Qibson, 90
(İlk oyun - 2:1)

"Skonto" (Latviya) - "Tiraspol" (Moldova) - 0:1 (penaltilər seriyası 4:2)
Qol: Zarişnyuk, 80
(İlk oyun - 1:0)

"Dinamo" (Belarus) - "Kruoya" (Litva) - 5:0
Qollar: Bıkov, 5, Alonso, 15, Siçev, 16; 17, Kvaşçinskiy, 71
(İlk oyun - 3:0)

"İnter" (Finlandiya) - "Vikinqur" (Farer adaları) - 0:1
Qol: Jakobsen, 78-pen
(İlk oyun - 1:1)

"Levadiya" (Estoniya) - "Bala Taun" (Uels) - 3:1
Qollar: Hunt, 6; 21; 50 - Cones, 89
(İlk oyun - 0:1)

"Valletta" (Malta) - “Fiorita” (San-Marino) - 1:0
Qol: Zammit, 90-pen
(İlk oyun - 3:0)

“Düdelanj” (Lüksemburq) - "Milsami" (Moldova) - 0:0
(İlk oyun - 0:1)

"Zrinski" (Bosniya) - “UE Santa Koloma” (Andorra) - 1:0
Qol: Duriç, 76
(İlk oyun - 3:1)

“Selye” (Sloveniya) - "Tromse" (Norveç) - 0:2
Qollar: Forsberq, 43, Kroon, 90+4
(İlk oyun - 2:1)

"Rusenburq" (Norveç) - “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - 7:2
Qollar: Hoiland, 15, Çibuike, 35; 51, Mikkelsen, 60, Sorlot, 72, Svensson, 90 – Leeman, 49, Ouens, 68
(İlk oyun - 2:1)

"Malmö" (İsveç) - “Droeda” (İrlandiya) - 2:0
Qollar: Forsberq, 45, Kroon, 90+4
(İlk oyun - 0:0)

“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Çixura” (Gürcüstan) - 1:1
Qollar: Sutter, 29 – Jiqhauri, 2
(İlk oyun - 0:0)

"Daçiya" (Moldova) - "Teuta" (Albaniya) - 2:0
Qollar: Stoleru, 20, Pavlov, 75
(İlk oyun - 1:3)

"Botev" (Bolqarıstan) - "Astana" (Qazaxıstan) - 5:0
Qollar: Oqnyanov, 54, Vander, 56-pen, Qrnçarov, 71, Nedelev, 75
(İlk oyun - 1:0)

"Kukesi" (Albaniya) - "Flora" (Estoniya) - 0:0
(İlk oyun - 1:1)

"Astra" (Rumıniya) - “Domjale” (Slovakiya) - 2:0
Qollar: Vidmar, 50-avtoqol, Bukari, 62
(İlk oyun - 1:0)

"Torşavn" (Farer adaları) - “Vestmannaeyar” (İslandiya) - 0:1
Qol: Berqsson, 90-pen
(İlk oyun - 1:1)

"Honved" (Macarıstan) - "Çelik" (Monteneqro) - 9:0
Qollar: Holender, 14, Diabi, 23, Diarra, 36, Delseq, 49-pen, Testardi, 66-pen; 75; 88, Alcibiade, 67, Kozma, 81
(İlk oyun - 4:1)

"Voyvodina" (Serbiya) - “Hibernians” (Malta) - 3:2
Qollar: Alivodiç, 40, Skuletiç, 62; 67 – Obiefule, 42, Failla, 47-pen
(İlk oyun - 4:1)

"Qlentoran" (Şimali İrlandiya) - "Reykyavik" (İslandiya) - 0:3
Qollar: Martin, 24, Saevarsson, 65; 90+2
(İlk oyun - 0:0)

"Sent Patriks" (İrlandiya) - “Jalgiris” (Litva) - 0:2
Qollar: Brennan, 85 - Kuklys, 45+2, Bilinski, 52
(İlk oyun - 2:2)

“Libertad” (San-Marino) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - 1:2
Qollar: Morelli, 28 – Haurdiç, 2, Todoroviç, 45+1
(İlk oyun - 0:1)

Xəbərlərimizi Faktxeber.com-un facebook səhifəsində də izləyə bilərsiniz.
Mətndə səhv varsa, həmin səhvi seçib Ctrl + Enter düyməsini basaraq bizə göndərin

Xarici valyutaların manata qarşı məzənnələri

23

Sentyabr
09:39
İQTİSADİYYAT
37

Tovuz və Tərtərdə qaz olmayacaq

23

Sentyabr
09:36
ÖLKƏ
38

Rusiyada İŞİD üzvləri saxlanılıb

23

Sentyabr
09:21
DÜNYA
33

Vurğun Əyyubun səhhəti ağırlaşıb

22

Sentyabr
21:58
ÖLKƏ
515

Çində məscidləri dağıdırlar

22

Sentyabr
21:53
DÜNYA
497

İran parada yeni raket çıxardı - FOTO

22

Sentyabr
20:24
HƏRB
543

Azərbaycanda tullantılar çeşidlənəcək

21

Sentyabr
14:36
DÜNYA
1330

Bazar gününün hava proqnozu açıqlanıb

21

Sentyabr
13:44
ÖLKƏ
1533

Xızı sakini polisi silahla hədələyib

21

Sentyabr
12:40
HÜQUQ,HADİSƏ
1285

Azərbaycan neftinin qiyməti artıb

21

Sentyabr
12:37
DÜNYA
1319
Bölmənin digər xəbərləri


® 2009 FAKTXEBER.COM

Dərc olunan materialların mətninə görə, redaksiya heç bir məsuliyət daşımır.
Saytdakı materiallardan istifadə edərkən istinad zəruridir.


23-09-2019 09:44



  (+994 55) 786-96-84

  [email protected]

Valyuta.com

Рейтинг@Mail.ru